PAYLAŞ
2018 Kastamonu Türk Dünyası Kültür Başkenti olmasıyla, 19.03.2018 tarihinde Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in başkanlığında değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
2018 Kastamonu Türk Dünyası Kültür Başkenti değerlendirme toplantısına aynı zamana da Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Tahsin Babaş,  Vali Yardımcıları Ünal Kılıçarslan, Vedat Yılmaz ve komisyon üyeleri katıldı.
Hazırlılarımız tüm hızıyla devam ediyor diyen Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz “Açılış töreni ile ilgili faaliyetlerde başlandı sahne kurulumları devam ediyor bunun yanında özellikle yurt dışından, Türk Cumhuriyetlerinden ilimize sanat gruplarının birçoğu da intikal etmiş durumda, onlarda provalarına başladılar güzel bir şölen olacağını düşünüyorum hazırlıklar artık tamamlandı, uygulama sürecine geçmiş durumdayız. 21  mart  açılış günü,  sabah saat 09.00 ‘da nevruz bayramı kutlamaları ve Türk Dünyası Nevruz ateşi Kastamonu’dan yanacak ve TRT Avaz tarafından da bu Nevruz kutlamaları naklen canlı olarak yayına verilecek.  Bunun yanında 30’un üzerinde de yabancı ülkelerin Türkiye’deki temsilciliklerin tamamına yakını Büyükelçilik düzeyinde ilimizde bulunacaklar nevruz dolayısıyla programlara bizzatihi katılacaklar.  Aynı gün ikinci programımızda akşam Türk Dünyası Kültür Başkenti’nin açılışı yapılacak. Gerek Ankara’dan gerekse diğer ülkelerin temsilciliklerinden Büyükelçilik düzeyinde katılımla açılış törenimiz yapılarak,   Kastamonu’nun 1 yıllık Kültür Başkenti etkinliklerinin ilanı yapılmış olacak.  Ondan sonra hızlı bir şekilde etkinlikler zincirine girmiş olacağız” dedi.
Buradaki toplantının ardında ise Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve beraberindeki heyet 21 Mart 2018 tarihinde 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti açılışı töreninin gerçekleştirileceği Cumhuriyet Meydanı ve Atatürk spor salonunun da hazırlıkları yerinde inceledi ve yetkililere talimatlarda bulundu.