PAYLAŞ
2018 Kastamonu Türk Dünyası Kültür Başkenti olmasıyla, 09.01.2018 tarihinde İl Genel Meclisi toplantı salonunda Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in başkanlığında değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Kastamonu’nun tanıtımı adına çeşitli konularda karşılıklı istişarelerin bulunduğu toplantıda KUZKA yetkilileri tarafından bir sunum gerçekleştirildi.
Toplantıya ayrıca  Kastamonu, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Arslan katıldı.
2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanı alınmasının  Kastamonu adına önemini dile getiren  Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz;” Bu toplantıda, 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında Kastamonu’muzun hazırlıklarını ve projelerini gözden geçirerek  nihai şeklini vereceğiz. Kaymakamlıklarımızın vasıtasıyla, ilçe Belediye Başkanlıklarımız taleplerini oluşturacağız ve bunları not alarak değerlendireceğiz. Daha önce oluşturduğumuz etkinlik takvimimiz vardı, bu etkinlik takvimle şimdiye kadar Kastamonu ilçelerinde yapılan yenilikleri bir nebze belirlenmiştir. Bizler kurumlar olarak, Kastamonu bu ekinkilere en iyi şekilde hazırlanacağız.
Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ 17 Ocak 2018 Çarşamba günü Saat 11.00 de Grand Moni Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan 2018 Türk Dünyası Kültür Başkentliğinin Lansman tanıtım toplantısına katılmak üzere ilimizde olması bekleniyor” açıklamalarında bulundu.