PAYLAŞ
2018 Kastamonu Türk Dünyası Kültür Başkenti Adaylığı Koordinasyon Toplantısı Kastamonu Valiliğinde Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplantıya, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Kastamonu Milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Belediye Başkan Vekili Eşref Can, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Biber, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziver Kaplan, KUZKA Genel Sekreter Vekili Serkan Genç,  Kastamonu Sanayi ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Mehmet Pattaban katıldı.
Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanın önemine değinen Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz;” Yaptığımız Türk Dünyası Başkenti adaylığına İlimiz Türkiye’nin adayı olarak ilan edilecek ve bunla ilgili bizden hazırlık yapmamız istendi. Geçtiğimiz  Salı günü bir toplantı yapıldı Ankara’da, bu toplantı da yapmamız gereken hazırlıklar konusunda bizlere bilgi verildi. Bugün burada bu hazırlıkların startını verip kısa sürede sonuçlandırmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz diyen Vali Karadeniz, Kastamonu ilimiz tarihi, dini ve kültürel yapısının Türk Dünyası’nda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını söyledi.
Türk Dünyası Kültür Başkenti, Kastamonu’da turizm anlımın da neler yapılabilir nereye gidebiliriz konuları görüşülerek toplantıda bir yol haritası belirlendi ve konular madde madde görüşüldü.